Jak pomoci nemocnému tělu | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Jak pomoci nemocnému tělu

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 21.11.2010

Nemoc je přirozená reakce organismu. Je to obranná reakce. Je odpovědí organismu na ztracenou rovnováhu.

Proto bychom neměli s nemocí bojovat, ale podpořit její mechanismy a tím nabýt ztracenou rovnováhu.

            Tím, co narušuje rovnováhu organismu, nejsou jen bacily a viry, ale také stres, málo odpočinku. Stres, nedostatek odpočinu a nevhodná strava, vedou k překyselení organismu (s tímto tématem jsme se seznámili v minulých článcích) a tím si vytváříme živnou půdu pro bakterie a viry, eventuelně plísně. Výsledkem je nemoc.

            Běžné nemoci jako jsou rýma, kašel, chřipka, bolest v krku, různé podzimní virózy není třeba řešit chemickými léky, kterých jsou plné reklamy a lékárny. Je to jen další chemie pro naše už tak dosti zkoušená játra, střeva a ledviny. Navíc tyto „léky" jen blokují bolest, horečku, ale neléčí. Výsledkem je sice momentálně volný nos, úleva od bolesti atd., ale kam se ty hleny poděly? Kde se ta bolest vzala? Měla nějaký původ? A jaký?

            Opakované snižování horečky vede k poškození imunitního systému. Horečka není náš nepřítel, ale pomocník. Pokud opakovaně horečku hned na začátku snižujeme antipyretiky, poškozujeme tím správně fungující imunitní reakce organismu. Proto si dnes řekneme něco o tom, jak horečku správně podpořit a tím podpořit naši obranyschopnost.

            V první řadě se horečky nebojíme. Pokud horečka do 39 st. C netrvá déle než 2-3dny není nebezpečná, naopak je prospěšná. Spálí to, co tělu vadí.  Takže radikálnější řešení léky a návštěvu lékaře použijeme u horečky trvající déle než 3 dny nebo nad 39 eventuelně 40 st. C a u dětí trpících křečemi. I tak můžeme současně používat zde zmíněné postupy.

            Prvním předpokladem u horečky je dostatečný přísun tekutin. Pokud se objeví horečka se zimnicí či pocitem chladu je potřeba organismus zahřát. ANO zahřát abychom umožnili rozvoj obranné reakce. K tomu je ideální pití zázvorového čaje s medem. Nakrájíme několik koleček zázvoru, necháme lehce přejít varem a scedíme. Nebo zalijeme vařící vodou, necháme 15min. luhovat a scedíme. Až čaj vychladne pod 40 stupňů (dá se pít), přidáme lžičku medu (pokud se med přidává do horkého čaje, ničí se tím jeho kvalita). Čaj pijeme pomalu a opakovaně do doby, než chlad či zimnice zmizí a začneme se potit. Můžeme podávat už dětem od 1 roku s tím, že dáme méně zázvoru nebo kratší dobu luhujeme.

            Pokud je horečka doprovázena pocitem horkosti a pocením, postupujeme jinak. Tak postupujeme jako v 2. fázi po pití zázvorového čaje. Potřebujeme podpořit játra a vyrovnat vnitřní prostředí. K tomu je výborný jablečný ocet, který ředíme vodou. Do asi 200 ml vlažné vody přidáme 1-3 lžičky jablečného octa. Můžeme přidat lžičku medu. Důležité je dát pozor, jaký jablečný ocet máme. Možné je použít jen ocet vyrobený přímo kvašením jablek. /Jablečný ocet navíc hubí hnilobné bakterie ve střevech, regeneruje sliznici, povzbuzuje látkovou výměnu. Je výborný na pročištění organismu. Ač kyselý chutí je zásaditý a tak je ideální pomocník při hubnutí. Podobně můžeme využít i citrónovou šťávu.

            Výborným pomocníkem nejen při horečce je kuzu. Je to zásaditý škrob z rostlinného keře. Koupíme ho v prodejnách zdravé výživy. Lžičku kuzu rozmícháme v šálku studené vody, nalijeme do šálku vařící vody a za stálého míchání vaříme 1-2 minuty.  Vznikne hustý nápoj, do kterého při horečce přidáme jablečný koncentrát (ve zdravé výživě, výborný naředěný jako jablečný mošt) nebo šťávu z jablka nebo rýžový slad. Pijeme malý šálek 2-3x denně. Vyrovnává vnitřní prostředí a zlepšuje střeva.  U větších dětí a dospělých přidáme rozdrcenou umeboshi švestičku nebo sojovou omáčku Tamari. (Někdy příště si řekneme více o těchto úžasných potravinách.)

            Pokud je horečka vyšší než 39 st. C nebo trvá déle než 2-3 dny přistoupíme k zábalům. Do studené vody přidáme trochu kvalitního jablečného octu, namočíme v nich plátno, zabalíme kotníky a zápěstí, omotáme suchou bavlněnou látkou a přikryjeme se. Pravidelně měníme. Pokud horečka trvá, zabalíme celé tělo. Měníme asi po půl hodině, dokud horečka neklesne.

           Pokud při horečce cítíme horkost, ale máme studené jen nohy, zahřejeme v troubě sůl (cca 40 st. C), vsypeme do mísy a strčíme do nich nohy. Nebo dáme do ponožek.

            Důležité je doplňovat tekutiny. Při nemoci většinou nemáme chuť na jídlo. Je to přirozené. Energii, kterou tělo vynaloží na trávení, potřebuje na vypořádání se s nemocí a na rekonvalescenci. Proto maminky děti nenuťte jíst.

            A nejdůležitější ze všeho je klid.

            Nemoci doprovází bolení v krku, kašel, ucpané dutiny. O zábalech na toto téma si povíme v dalším článku.

 

Ivona Chytilová, Mgr.

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

Katka - 22.09.2014 20:19

Dobrý večer, chtěla bych poděkovat za skvělý článek plný tipů. já ani blízcí v mé rodině poslední dobou moc nejsou, protože jsem si tak nějak oblíbila doplňky stravy od Valosunu Začalo to když jsem měla svého prvního syna malého a trpěl na prdíky pomohli nám jejich probi,otické kapičky, které do dnes při potížích užívám i já.Navíc já i manžel pro posílení imunity užíváme Biopron 9 a dětem kupiji Laktobacílky,cucavé višňové pastilky. Musím říct, že u dětí jsem tuto podporu obzvláště uvítala, protože po nástupu do školky to byl pořád nějaký bacil a teď je vše OK. Jejich vitamíny a doplňky jsou na přírodní bázy, takže mě jejich užívání ani nijak neděsí.Každopádně jdyž už nějaká nemoc příjde, stejně jdu nejdřív k lékaři.